محل تبلیغات شما
سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: در مزار شریف دوستان مرتبط ۳۶ ساعتی زیر گلوله بودیم و خدا لطف کرد و مردم پیروز شدند و طالبان شکست خورد و آنجا مزارشریف تبدیل به پایتخت شد.

روایتی از چگونگی تشکیل نیروی قدس سپاه پاسداران و حضور موثر سردار قاآنی سفیر سابق ایران در افغانستان در گفتگویی به تشریح خاطراتی از مجاهدت های سردار قاآنی  و همرزمانش در نیروی قدس سپاه در افغانستان و همچنین چگونگی تشکیل واحد بین الملل سپاه پرداخت که در ادامه می خوانید: 

باتوجه به اینکه آقای سردار قاآنی هم سال‌ها مسئول پروژه افغانستان نیروی قدس سپاه بوده اند، شما برخورد یا خاطره از نحوه مدیریت ایشان داشته اید؟

در سال ۷۳ با سردار قاآنی در موضوع افغانستان آشنا شدم. آن مقطعی بود که سردار وحیدی اولین فرمانده نیروی قدس سپاه بود. با ایشان بخشی از کار را مرتبط بودم. می‌دانید که در دیپلماسی دو بخش داریم یک بخش کار نهضتی است و یک بخش دیپلماسی رسمی است. این کار نهضتی تا سال ۷۰ در خود وزارت خارجه انجام می‌شد و چیز عجیبی نبود. در سال‌های بعدش کار نهضتی را به دلایلی که فکر می‌کنم می‌توانست جور دیگری باشد، ولی وزیر خارجه وقت بیش از حد متوجه جنبه‌های شکلی بود و زیاد به محتوا کار نداشت و محتوا روی بخش نهضتی بود، چون ما یک انقلاب مردمی هستیم و بخش عمده مخاطب ما ملت‌ها هستند و شاخص ما در تنظیم روابط با دولت‌ها نوع تعاملشان با مردمشان است. حکومت‌هایی که توتالیتر و سرکوبگر بوده باشند قاعدتا با آن‌ها موضع سردی داریم و با دولت‌هایی کار می‌کنیم که برخاسته از رای مردم باشند و پشتیبانی مردم داشته باشند. می‌خواهم بگویم این‌ها قابل جدا کردن نبوده و نیست؛ لذا کار دیپلماسی رسمی و نهضتی و دیدن پتانسیل دولتی در متن مردم و یا نوع تعامل با مردم در تنظیم رفتار دولت‌هایشان حالت رفت و برگشت دارد و جزو ماموریت‌های اصلی ت خارجه ایران است و بنابراین دو پایه می‌شود. یک پایه دیپلماسی رسمی و یک پایه تعامل با جریانات بدنه اجتماعی است که عنوانش را نهضت‌ها گذاشته ایم.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

کار ,سپاه ,نهضتی ,سردار ,مردم ,بخش ,قدس سپاه ,نیروی قدس ,کار نهضتی ,در افغانستان ,دیپلماسی رسمی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

espawresa tannobeepe lettrouveter spinricapga voykobatu erimlere1985 قیمت سهام بانك مهر اقتصاد ignalessdowb ♥♥ دنیای زیبایی ها ♥♥ ₪₪ وَکــــــیــــــل گِـــــــرافـی ₪₪