محل تبلیغات شما
حاج قاسم می‌گفت دوست دارم طوری شهید شوم که همه ذرات بدن من را متاثر کند و چیزی از من باقی نماند.» حاج قاسم می‌خواست مثل چه کسی شهید شود؟ سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه 13 دی‌ماه سال 98 به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان حشدالشعبی عراق و جمعی از همراهانش پس از عمری مجاهدت، در جریان حمله تروریستی پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

در آستانه نخستین سالروز شهادت وی، محمود خالقی از دوستان نزدیک حاج قاسم نقل قولی از علاقه آن شهید به نحوه شهادتش داشته است.

وی در این خصوص گفته است: در یکی از دیدارهایمان حاج قاسم می‌گفت دوست دارم طوری شهید شوم که همه ذرات بدن من را متاثر کند و چیزی از من باقی نماند و بعد آقای حکیم را مثال زد و گفت دوست دارم مثل او شهید شوم.

شهید محراب، آیت الله سید محمدباقر حکیم از علمای بزرگ شیعه در عراق و رئیس و بنیان‌گذار مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق، فرزند آیت الله العظمی سید محسن حکیم مرجع تقلید شیعه و از شاگردان دو مرجع تقلید دیگر شهید ایت الله سید محمدباقر صدر و آیت الله سید ابوالقاسم خویی بود.

وی همچنین از بنیانگذاران حزب الدعوة الاسلامیة بود و سال‌ها با حزب بعث حاکم بر عراق مبارزه کرد و بعد از آزادی از زندان، مبارزات خود را از ایران ادامه داد.

با سرنگونی رژیم بعث، در سال 1382 به عراق بازگشت و در نجف اقامت گزید و در هفتم شهریور همان سال، وقتی در حال خروج از صحن مبارک حضرت امیرالمومنین علی (ع) بود، بر اثر یک انفجار تروریستی (بمب تعبیه شده در یک خودرو) به شهادت رسید.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

شهید ,قاسم ,عراق ,سید ,الله ,حاج ,حاج قاسم ,دوست دارم ,آیت الله ,شهید شوم ,الله سید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

theonnesalgreen گنج یاب گروه آموزشی جغرافیای متوسطه دوم استان کردستان فروشگاه دیجی کالا Jason's blog نکات و ترفندهای کامپیوتری و شبکه کشاورزی نوین وابتکاری هزینه تبلیغات متنی فروشگاه ساعت مچی زنانه اخبار واطلاعات آسانسور