محل تبلیغات شما
نظر سردار شهید قاسم سلیمانی» درباره برجام» چه بود؟ همان برجامی که که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) از همان ابتدا به‌دلیل بدعهد بودن دشمن، به آن خوشبین نبودند و پس از عهدشکنی آمریکایی‌ها، آن را خسارت محض» عنوان کردند. آیا شهید قاسم سلیمانی موافق برجام» بود؟ نظر سردار شهید قاسم سلیمانی» درباره برجام» چه بود؟ این سوالی است که این روزها شاید در ذهن خیلی‌ها وجود داشته باشد؛ اما کسی تا به حال نشنیده و ندیده است که ایشان رسماً درباره برجام» موضع گرفته باشند؛ این در حالی است که محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه اخیراً در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که نظر سردار سلیمانی پیرامون برجام و دیپلماسی اساساً چه بود؟» گفته است: واقعیت را می‌گویم؛ من برای سردار سلیمانی درد دل زیاد می‌کردم، از این‌که چرا آن‌قدر به من فشار می‌آورند. من نمی‌گویم ایشان هیچ‌وقت برجام را تأیید کرد، اصلاً بحث‌مان این نبود. ایشان همیشه در مقابل درد دل‌های من می‌گفتند باید تحمل کنی و تو کار خیلی مهمی داری انجام می‌دهی».

وی همچنین در ادامه تأکید کرده است: من و حاج قاسم رفیق بودیم و اختلاف نظرهایی در برخی موارد داشتیم؛ اما برجام موضوعی نبود که با ایشان در موردش بحث کنیم که ببینیم اختلاف نظر داریم یا نه. ممکن است در مورد سوریه، ایشان یک دیدگاه داشت و من یک دیدگاه، در مورد یمن هم همین‌طور؛ با هم بحث می‌کردیم و به نتیجه می‌رسیدیم. در مورد برجام اما ایشان دخالتی نداشت که با یکدیگر بحث کنیم».

بدون‌ شک آن‌چه می‌توان از سخنان وزیر امور خارجه فهمید، این است که سردار شهید قاسم سلیمانی» با تفکرات فراجناحی خود و در جهت حمایت از منافع ملی، از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان حمایت می‌کرد، حمایتی که دلیل آن به اوایل شروع مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم برمی‌گردد؛ یعنی همان‌موقع که رهبر معظم انقلاب اسلامی علی‌رغم تأکید بر خوشبین نبودن به مذاکره با آمریکا، از تیم مذاکره‌کننده کشورمان قاطعانه حمایت کردند و فرمودند: هیچ‌کس نباید این مجموعه مذاکره‌کنندگان ما را با مجموعه شامل آمریکا ـ همان شش دولت، به‌اصطلاح پنج بعلاوه‌ یک ـ سازشکار بداند؛ این غلط است؛ این‌ها مأموران دولت جمهوری اسلامی ایران هستند، این‌ها بچّه‌های خودمان هستند، بچّه‌های انقلابند؛ یک مأموریّتی را دارند انجام می‌دهند [۱].»؛ بنابراین سردار شهید قاسم سلیمانی» درباره برجام مطیع امر رهبر خود بود، نه این‌که بخواهد خود را وارد جنجال‌های ی کند؛ همان برجامی که امام ‌ای (مدظله‌العالی) از همان ابتدا به‌دلیل بدعهد بودن دشمن به آن خوشبین نبودند و پس از عهدشکنی آمریکایی‌ها، آن را خسارت محض» عنوان کردند.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

سردار ,ایشان ,شهید ,برجام ,سلیمانی» ,قاسم ,قاسم سلیمانی» ,است که ,شهید قاسم ,سردار شهید ,در مورد ,شهید قاسم سلیمانی» ,قاسم سلیمانی» درباره ,ابتدا به‌دلیل بدعهد ,محض» عنوان کردند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

cloudulomda Mary's page داغ عشق ○°•سفارشات میس نالیا•°○ pudymecor budhthosutu fatylovs midbepecdei نیستان نهاوند2(فرهنگی ،ادبی و....) ~CHARMING HELL~