محل تبلیغات شما
یکی از شکنجه گران و بازجویان رهبر انقلاب، منوچهری بوده است، وی مسئول بخش ت ساواک بود که به شقاوت و سنگدلی او را می‌شناختند.

. تاکنون مقالات و کتاب‌های بسیاری در مورد ساواک، شکنجه گران این سازمان مخوف و شکنجه شدگانش نوشته شده است. اما در این میان، نام برخی افراد مهم نیز وجود دارد که بیش از سایر افراد جلب توجه می‌کند. شاید اکثر مردم این را بدانند که مقام معظم رهبری قبل از انقلاب بار‌ها طعم زندان، تبعید و بازجویی‌های ساواک را چشیده اند. ایشان در سال ۱۳۵۶ به مدت سه سال به ایرانشهر تبعید شدند که با اوج‌گیری اعتراضات مردم در سال ۱۳۵۷ این حکم بی‌اثر شده و ایشان به تهران بازگشتند. در دوران انقلاب مدتی در زندان تهران بوده و بار‌ها توسط ماموران ساواک بازجویی شدند.

بازجویی اشتباهی رهبر انقلاب

یکی از هم بندی‌های رهبر انقلاب خاطره جالبی را از ایشان تعریف می‌کند. گویا زمانی که رهبر انقلاب و فردی به نام محمدرضا علی‌حسینی عباسی و سایر زندانیان در محبس بودند، سربازی به بند آمده تا حسینی را به اتاق بازجویی ببرد. سرباز به جای اینکه اسم کامل او را صدا کند فقط نام خانوادگی را صدا کرد و گفت علی حسینی کیه؟ آیت‌الله ‌ای (نام رهبر معظم انقلاب هم سید علی حسینی ‌ای است) پاسخ دادند من هستم. بازجو گفت: سریع پیراهنت را روی سرت بکش تا به اتاق بازجویی برویم. رهبر انقلاب به بازجویی رفت و شکنجه شد و بعد مشخص شد فرد مورد نظری که باید بازجویی می‌شد محمدرضا علی‌حسینی عباسی هم بند آیت‌الله ‌ای بود.

.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

انقلاب ,بازجویی ,رهبر ,شکنجه ,هم ,ایشان ,رهبر انقلاب ,آیت‌الله ‌ای ,اتاق بازجویی ,علی‌حسینی عباسی ,محمدرضا علی‌حسینی ,محمدرضا علی‌حسینی عباسی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بروزترین مطالب برای بهترینها Hae's memory وبلاگ نمایندگی دهخدا تکست آهنگ و خبر چیزی به من یاد بده . . . مدل سازی پرتال جامع نوین خبرنامه اجتماعی Cheap & Fine NHL Dallas Stars Jerseys Wholesale.