محل تبلیغات شما
خاطره‌ای از حضرت آیت اللّه ‌ای در خصوص پیمودن مسیری تاریک و خوف‌انگیز برای پنهان‌شدن در یک روستا در زمان شاه را می‌خوانید.

خاطره رهبر انقلاب از پیمودن مسیری خوف‌انگیز برای پنهان‌شدن در یک روستا در زمان شاه خاطره‌ای از حضرت آیت اللّه ‌ای در خصوص پیمودن مسیری تاریک و خوف‌انگیز برای پنهان‌شدن در یک روستا در زمان شاه را در ادامه می‌خوانید:

رهبر انقلاب: من تصمیم گرفتم به مشهد بروم و آنجا مخفی شوم. هیچ کس را از تصمیمم آگاه نکردم. ساکم را بستم، در اتوبوس نشستم و راهی مشهد شدم.
احتمال می‌دادم که به محض ورودم به مشهد ساواک مرا دستگیر کند؛ زیرا من به دلیل ماجرای کتابی که از آن یاد کردم (آینده در قلمرو اسلام) هم تحت تعقیب بودم. به همین جهت کمی مانده به مشهد، جلوی جاده‌ی فرعی منتهی به "اخملد" پیاده شدم. اخملد روستای ییلاقی زیبایی در حدود ده فرسخی مشهد است.
من قبلا بار‌ها برای گذراندن تابستان به آنجا رفته بودم. بهار هنوز پایان نیافته بود و هوا گرم نشده بود. برای رسیدن به این روستا، تقریبا دو فرسخ راه را از میان دره‌های کوهستان که خالی از رهگذران بود، پیاده پیمودم.

تاریکی زودتر از وقت معمول در این دره‌ها و مناطق گودتر سایه گستر شد. اکنون که آن لحظه‌ها را به یاد می‌آورم، خدا را شکر می‌کنم که به من در آن هنگام چنان جرئتی بخشید؛ چون در آن راه روستایی همه چیز خوف‌انگیز بود.

رهبری

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

خوف‌انگیز ,مشهد ,یک ,پنهان‌شدن ,زمان ,شاه ,پنهان‌شدن در ,برای پنهان‌شدن ,خوف‌انگیز برای ,در یک ,روستا در ,پیمودن مسیری تاریک ,خصوص پیمودن مسیری

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Donald's info گریه های امپراطور - دریچه ای رو به فرهنگ و ادبیات معاصر نمایندگی ارتش ترموستات bravgalitu مطالب اینترنتی Betty's notes yahoowm provininap گــلـچـیـن خـبـــــر