محل تبلیغات شما

حجت الاسلام شیخ رضا اصلانی، مدرس حوزه علمیه در برنامه رو به راه» شبکه قرآن گفت: حدیث مبارکی است که بالای ورودی درب حرم امام حسین (ع) نصب شده است. حسین از من است و من از حسین هستم. جمله دوم مهم است. به وسیه حسین دین احیا می‌شود؛ بنابراین داریم که اسلام حدوثش نبوی است و بقایش حسینی است. بقای نهضت حسینی زینبی است یعنی متمم و مکمل نهضت در قیام عاشورا حضرت زینب (س) است. اگر ایشان نبودند خبری از اسلام نبود. حدیث داریم که بعد از حسین همه مردم مرتد شده اند. امام سجاد و حضرت زینب توانستند معارف و فقهی که تعریف شده بود را دوباره به اسلام برگردانند. توانستند پیام عاشورا را برای همه ملت‌ها ارسال کنند. امروز اگر همه ما در دنیا اینهمه مسلمان و شیعه داریم و طرفدار تفکر حسین (ع) هستند از لطف خداوند است. حسین شناسی مقوله مهمی است. نزدیک به هزار جلد کتاب درباره امام حسین دارم. مطالعات مختلف درباره امام حسین (ع) می‌کنم. امام حسین شهید محبت و عشق به خداوند است. یعنی او غیر از خدا را مشاهده نمی‌کند. شمشیر زدن او هم عارفانه و عاشقانه است. عاشورا صحنه بزرگی برای بشریت است. الگویی است که بشریت می‌تواند از هر کدام از این‌ها الگوگیری کند.

او افزود: حسین چراغ هدایت بشریت است و کشتی نجات است. همه بشریت می‌توانند از این خورشید تابان استفاده کنند. حدیثی از حضرت مسیح شنیدم. خوشم آمد. حضرت مسیح می‌فرماید مانند خورشید باشید. به خوب و بد بتابید. حسین هم اینگونه است. هر مذهب و مسلکی در کنار این سفره عام حسین بن علی می‌آید بی بهره نمی‌ماند. مسیحی و کلیمی و اهل سنت بیایند امام حسین (ع) دستشان را خالی نمی‌گذارد. کسی که برای حسین به اندازه بال پشه برای حسین اشک بریزد بهشت بر او واجب می‌شود. او برای حسین اشک ریخته و خودش را در لشگر حسین برده است. انشالا در سال‌های آینده باز هم بتوانیم به ثواب زیارت اربعین که از علائم خاص شیعه است برسیم. گفتمان چهل در ادبیات اهل بیت خیلی مقدس است. استاد ما آیت الله پهلوانی که بعد از مرحوم علامه طباطبایی استاد عرفان حوزه بودند می‌فرمودند از روز عاشورا تا اربعین یک اربعین عاشورا را بخوانید. مثل میوه‌ای که می‌کاری و می‌گویند باید چهل روز بگذرد. شهید سلیمانی اخلاص داشت. برای خدا شده بود. کسی که برای خداوند شود خدا برای او می‌شود. باید برای این تلاش کنیم.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

حسین ,عاشورا ,امام ,بشریت ,ع ,حضرت ,امام حسین ,حسین ع ,است و ,برای حسین ,بشریت است

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

goldjourlidic سایت روستای غینرجه lara-croft-return شاهین بلاگ shahin blag Lenore's blog trimfaidaibar padenpage آرام بند درب 09124036285 آموزش ابتدایی پایه دوم وبلاگ حسین زین الدینی میمند