محل تبلیغات شما
در خاطرات مستر همفر» آمده است: شیعیان حکومت را تنها شایسته عالمان می‌دانند و به سلطان اهمیت کافی نمی‌دهند.

شیعیان فقط عالمان دین را حاکم می‌دانند نه هر سلطانی را خاطرات مستر همفری» شرح خاطرات جاسوسی انگلیسی است که سال‌ها در منطقه غرب آسیا خدمت می‌کرد. در این کتاب به همان میزان که پرده از مکر دولت استعماری انگلیس برمی‌دارد، نشان می‌دهد تا چه میزان انگلیس از قدرت بالقوه مسلمانان بخصوص شیعیان واهمه دارد. در قسمتی از همین کتاب که در ادامه می‌خوانید، گویای آن است که بی‌هویت ساختن کشورهای اسلامی، از بین بردن وحدت، اختلاف افکنی و پیاده سازی ت تجزیه و اختلاف مهمترین ت‌های غرب است که سال‌هاست ادامه دارد و همچنان ادامه خواهد داشت.

شیعیان هر کسی را لایق حکومت نمی‌دانند

از گذشته‌های دور حکومت بریتانیای کبیر مانند امروز در این اندیشه بود که امپراطوری بزرگ و گسترده خود را چگونه حفظ کند: امپراطوری که آفتاب هیچ‌گاه در آن غروب نمی‌کرد. بریتانیا در مقایسه با مستعمرات خود همچون هند، چین و خاورمیانه، کشوری کوچک بود. اگر چه ما در بخش‌های بزرگی از این کشورها حکومت دست نشانده نداشتیم و کار را خود مردم انجام می‌دادند، اما ت‌های فعال و موفقیت آمیز ما در این کشورها به پیش می‌رفت، و ما به سوی حاکمیت کامل بر آنها گام برمی‌داشتیم.

بنابراین ما باید به دو نکته می‌اندیشیدیم:

1ـ در مناطقی که بر آنها تسلط پیدا کردیم حاکمیت خود را حفظ کنیم.

2ـ بخش‌هایی که هنوز زیر سلطه ما نیستند به مستعمرات خود بیفزاییم.

وزارت مستعمرات برای هر یک از این کشورها کمیسیون خاصی برگزید تا به بررسی این مسایل بپردازد و من خوشبختانه از ابتدای ورود به این وزارت مورد اعتماد وزیر بودم و کار در کمپانی هند شرقی به من سپرده شد. این کمپانی اگر چه هدف آشکارش بازرگانی بود در حقیقت راه‌های تسلط بر هند و به چنگ آوردن سرزمین‌های دور شبه قاره هند را جستجو می‌کرد.

حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) درخصوص گنجایش فکر + تصویرنوشته

معنای بزرگواری از منظر امام حسن(ع) + تصویرنوشته

طرز تهیه سوپ خوشمزه برای روز‌های سرد

شیعیان ,حکومت ,کشورها ,مستعمرات ,هند ,کمپانی ,در این ,است که ,این کشورها ,بر آنها ,و کار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قیمت اتصالات پلی اتیلن داس موزیک دانلود آهنگ جدید کلنیک تیروئید دکتر امینی فوق تخصص بیماریهای غدد و تیروئید Christine's style پــــــرتـــــــــــو سُخن afatrare cigengopu parstewordcu پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع کبیر نی ریز فارس سئو و محتوا